Książki dla Fashionistki! Prezent dla dziewczyny, która uwielbia modę!

 Witajcie Czytelnicy! Dawno już obiecałam ten przegląd książek dla osób, które kochają modę! Podzielę to na dwa wpisy bo tego jest całkiem sporo w mojej kolekcji. Zaznaczę, że polecam książki, które sama przeczytałam i uważam, że są godne polecenia na prezent czy też święta. Każda osoba, która kocha modę będzie zadowolona z tych książek! 


Coco Chanel The Illustrated World of a Fashion Icon -  Megan Hess 

Zdecydowanie nie jest to klasyczna książka o Coco Chanel. Jest to kompilacja oszałamiających ilustracji Megan Hess przedstawiających 100 najbardziej typowych momentów historii Chanel, od niesamowitego życia samej Coco Chanel po wpływy Karla Lagerfelda jako dyrektora kreatywnego marki, oraz niesamowite przedmioty, które stał się ikonami mody - mała czarna, klasyczna tweedowa marynarka, luksusowe torebki, kusząca biżuteria i oczywiście słynne perfumy Chanel No. 5. 


Coco Chanel The Illustrated World of a Fashion Icon -  Megan Hess

Coco Chanel The Illustrated World of a Fashion Icon -  Megan Hess

Książka idealna dla dziewczyn, które prowadzą profile modowe na instagramie jak i te, które kochają mode. Wiele pięknych ilustracji, które zapadają w oko. Książki Megan Hess można znaleźć w języku Angielskim i Niemieckim. Polecam zaglądać do Tk Maxx można znaleźć w świetniej cenie! Stacjonarnie jej nie dostaniecie raczej więc polecam poszukać online.

Modna Polka. Rozmowy o modzie, urodzie i życiu... - Natalia Hołownia 

16 wyjątkowych kobiet, stylowych, inspirujących. Każda z tych kobiet jest wyjątkowa na swój sposób. Kobiety mówią o swoich wadach i zaletach i o tym jak stawiają na swoim. Myślę, że każda młoda dziewczyna powinna przeczytać te książkę by pokazać, że najważniejsze jest bycie sobą. Książkę znajdziecie w empiku od ręki, ale też online. 


Modna Polka. Rozmowy o modzie, urodzie i życiu... - Natalia Hołownia

W Pogoni Za Torebką - Michael Tonello 

Wspaniała książka, która pokazuje jak sprytnie sztuczkami można człowieka omamić i przekonać go że potrzebuje właśnie tej drogiej rzeczy! Torebka, która kosztuje tyle ile mały samochód? Szaleństwo prawda? 

W Pogoni Za Torebką - Michael Tonello

Książka niestety nie jest dostępna już w księgarniach, możecie ją dorwać np. na Allegro czy OLX. 


Być Jak Christian Dior FRANÇOIS-OLIVIER ROUSSEAU

Jest to opowieść o najwybitniejszym twórcy mody . Jest to bardzo wciągająca historia dzięki, której można bardziej zrozumieć jego geniusz, jak i słabości, które posiada każdy z nas. Nie chcę, za dużo zdradzać ale myślę, że to odpowiednia lektura dla fashionistek. Dostaniecie ja tylko TUTAJ albo Allegro! 

Być Jak Christian Dior FRANÇOIS-OLIVIER ROUSSEAU


The Dress: 100 Iconic Moments in Fashion - Megan Hess 

The Dress - to zbiór najwspanialszych momentów w historii mody, pięknie zilustrowany przez Megan Hess. Moda to ciągle zmieniająca się, nieustannie inspirująca bestia; ale są też sukienki, które oddają moment w historii, ducha pokolenia i nieokreśloną energię ikony mody. Megan Hess ilustruje niektóre z najbardziej kultowych sukienek w historii mody, które wciąż rezonują z publicznością i widzami. Od eleganckich, takich jak prosta czarna sukienka Audrey Hepburn lub niekończąca się suknia ślubna Księżniczki Di, ekscentrycznych, takich jak sukienka Swan Björk lub agrafka Liz Hurley, po po prostu niezapomniane - takie jak słynna chwila Marilyn w bieli w Siedmioletni świąd. Przeplatana historycznymi anegdotami, słynnymi cytatami i ilustracjami przedstawiającymi krajobraz, które oświecają czytelnika na tematy społeczne związane z danym momentem mody, ta książka jest eleganckim i wciągającym wprowadzeniem do momentów, które ukształtowały modę - i jak z kolei moda , ukształtowały nasze życie.

The Dress: 100 Iconic Moments in Fashion - Megan Hess

Książkę kupicie w Angielskiej wersji językowej, można na nią również polować  Tk Max, ale również można zamówić online. Szukajcie ostrożnie bo różne ceny widzę w internecie. W Tk Max zapłaciłam za nią 50zł. 

The Dress: 100 Iconic Moments in Fashion - Megan Hess

Jak być paryżanką w Polsce - Natalia Hołownia

Zdecydowanie jest to książka o życiu, modzie i prawdziwie kobiecym zachowaniu. Przepis na bycie prawdziwą paryską kobietą został potraktowany z przymrużeniem oka.  W Książce autorka przytacza stereotypy i je obala i pokazuje całkiem inne spojrzenie na to wszystko co modne i to co jest już passe. Książka świetnie pokazuje to, że należy być sobą, podążać własnymi ścieżkami. Książkę znajdziecie w Empiku i online

Jak być paryżanką w Polsce - Natalia HołowniaMam nadzieje, że przegląd Wam się podobał. Każda z tych książek ma swoją historie kupna. Zawsze kiedy gdzieś jadę staram się kupić sobie książkę i ją całą przeczytać zamiast gazety. Dla mnie w trakcie podróży książka to idealne rozwiązanie na spędzenie czasu. 

0 komentarze

Pamiętaj że nie jesteś w 100% anonimowy.
Dziękuję za każdy komentarz i zapraszam ponownie.