Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety dr Rene Engeln Recenzja

Witajcie Czytelnicy! Dziś przychodzę do Was z małą nowością książkową Obsesja Piękna dr Rene Engeln. Czy każda kobieta powinna przeczytać tę książkę?


Obsesja Piękna dr Rene EngelnŻyjemy w świecie, w którym wmawia się kobietom, że ich największą wartością jest piękny wygląd. Wizerunek kreowany przez koncerny kosmetyczne, kliniki urody, puszczany jest w świat dzięki reklamom, programom rozrywkowym i  kolorowym magazynom. Nie powinno więc dziwić, jak wiele z nas cierpi z powodu atakującej nas z każdej strony obsesji piękna.


Czujemy się w obowiązku by sprostać wymogom narzucanym nam przez kulturę popularną, którą same po części stworzyłyśmy.


Dr Renee Engeln buntuje się przeciwko takiej postawie i przedstawia rozwiązania, które pomogą nakierować kobiety w każdym wieku na ścieżkę pozytywnej samooceny. Przecież wygląd to nie wszystko!Obsesja Piękna dr Rene Engeln

Obsesja Piękna dr Rene Engeln Recenzja 


Żyjemy w świecie, w którym wygląd ma bardzo istotne znaczenie. Myślę, że książkę Obsesja Piękna powinna przeczytać każda kobieta. Jest to książka stworzona przez kobietę dla kobiet. 
Świat się zmienia, a z nim również kanony piękna. Raz, w modzie jest duży biust, a raz blond włosy.
Autorka książki podzieliła ją na pięć części gdzie w różnych aspektach porusza Obsesje piękna. Pokazuje nam, jak kobiety są napędzane w mediach i daje rady jak, z tym walczyć. 
W książce autorka przeprowadza wywiady, z kobietami, w różnym wieku, pochodzenia, rasy jak i doświadczenia. Te wszystkie rozmowy mają jeden wspólny punkt, a dokładniej każda, z tych kobiet ma problem, z akceptacją własnego ciała. 

Autorka otwiera nam również oczy na problemy, z którymi borykamy się na co dzień, dotyczące różnych kampanii reklamowych, życia celebrytów, seriali telewizyjnych czy też, magazynów dla kobiet. Cała ta otoczka pogłębia nasze kompleksy, a co za tym idzie? Nakręca rynek produktów, które mają poprawić nasz wygląd i samo poczucie. 

Ta lektura zdecydowanie pokazuje jak kobiety są zapatrzone w swój wygląd i od tego też, uzależniamy nasze samopoczucie. Myślę, że ta książka będzie idealna dla nastolatki, rodziców małych dzieci jak i dorosłych kobiet. 


Książkę możecie kupić TUTAJ


Obsesja Piękna dr Rene Engeln


Dziewczynki zaczynają myśleć o idealnym wyglądzie w szokująco młodym wieku. 34% pięciolatek przynajmniej czasami świadomie ogranicza ilość spożywanego jedzenia. 28% twierdzi, że chce wyglądać jak panie w filmach i w telewizji. A przecież to pięciolatki, na tym etapie rozwoju powinny nabierać wprawy w posługiwaniu się łyżką i widelcem, w liczeniu do dziesięciu!
Te dziewczynki dopiero się uczą, jak poruszać się w świecie, ale jednocześnie już przejmują się tym, jak wygląda ich ciało, i starają się, aby było go jak najmniej. 40% dziewczynek w  wieku 5−9 lat twierdzi, że chciałoby wyglądać szczuplej. 30% trzecioklasistek przyznaje, że bez przerwy martwi się, że będą grube. Nie przejmują się wagą ze względów zdrowotnych, ale przez świadomość, że w przypadku dziewczynek uroda jest ważna, a w naszej kulturze szczupła sylwetka stanowi jej istotny element.

0 komentarze

Pamiętaj że nie jesteś w 100% anonimowy.
Dziękuję za każdy komentarz i zapraszam ponownie.