Catwalk Gdańsk Fashion | wiosenne targi mody

Witajcie Czytelnicy! Dziś przygotowałam dla Was małą relację z Targów Catwalk Gdańsk Fashion, które odbyły się 10-11 marca 2018 w Galerii Metropolia. Było to na pewno jedno z szczególnych wydarzeń na modowej mapie Trójmiasta. Bardzo mało jest takich targów organizowanych, ale myślę, że to się zmieni kiedy My zaczniemy być bardziej świadomymi konsumentami mody.

Catwalk Gdańsk Fashion


Targi są zdecydowanie skierowane do osób, które cenią sobie unikatową odzież, biżuterie jak i dodatki. Nie znajdziesz na tego typu targach typowej masówki, która widzimy na ulicy. 
Bardzo dużo przeróżnych wystawców ale moją uwagę zwróciły dwie marki. Nikogo chyba nie zdziwię, że to marki modowe polskie z sukienkami. 

Intensi


Pierwsza marka, która zwróciła moją uwagę to Intensi. Marka niezwykle kobieca zwiewna i pełna kwiatowych wzorów i oczywiście falbanek. Czysta kwintesencja kobiecości! 
Przepiękne modele sukienek, które są wykonane z wiskozy czy też mieszanki bawełny z jedwabiem. Marka stawia mocno na jakość, co bardzo mi się podoba! 
W oko wpadł mi dwie sukienki kwiatowe, ale przeglądając stronę ww oczywiście trafiłam jeszcze na jedna czarną oczywiście z falbankami przepadłam! Istota

Istota


Druga marka to Istota, totalna klasyka i co bardzo mi się spodobało są z Gdańska!  Druga marka, która bardzo stawia na jakość i kobiecość. Marka, która szyje w limitowanych seriach. Zapewnia to unikalność, której na ulicy tak szybko nie znajdziecie. 

Istota

Pokaz Kalska

Całą impreza została urozmaicona przez pokazy mody lokalnych projektantów. Miedzy innym jednym z trzech była Kalska. Marka stworzona przez gdyńską projektantkę Karolinę Kalską od kobiety dla kobiet, które lubią niestandardowe połączenia kolorów czy też tkanin. Projektantka tworzy modele w limitowanych edycjach, dzięki czemu klientki mogą czuć się wyróżnione. 

Załączam kilka zdjęć z pokazu ;) 

Pokaz Kalska

Pokaz Kalska

Pokaz Kalska

Pokaz Kalska

Pokaz Kalska

Pokaz Kalska

Pokaz Kalska

Pokaz KalskaPatryk Wojciechowski 

Myślę, że dużo osób kojarzy projektanta z drugiej edycji programu Project Runway. Projektant Patryk Wojciechowski pochodzi z Gdyni. Główną rolę odgrywa łączenie faktur, motywów i koloru, który w przypadku projektów Patryka używany jest z ogromnym wyczuciem. Inspiracje czerpie z wielu dziedzin otaczającej go rzeczywistości, łącząc zjawiska pozornie sprzeczne. Inspirują go zarówno social media jak i chore, ludzkie komórki widziane w dużym powiększeniu. Zawsze stara się zbudować bardzo mocny i budzący emocje klimat swojej kolekcji. 
   Na Pokazie Patryka Wojciechowskiego byłam już chyba trzeci czy nawet czwarty. Bardzo lubię jego projekty zapadają w pamięć. Patryk Wojciechowski

Patryk Wojciechowski

Patryk Wojciechowski

Patryk Wojciechowski

Patryk Wojciechowski

Patryk Wojciechowski

Patryk Wojciechowski

Patryk Wojciechowski

Patryk Wojciechowski

Patryk Wojciechowski

Patryk Wojciechowski
Niestety nie mogłam zostać już na pokazie Michała Starosta, który tworzy piękne kobiece kolekcje, które bardzo zapadają w pamięć. Chociaż to nic straconego na Gali Amberlook będę miała okazje jeszcze oglądać jego kolekcje. 

Kochani dajcie znać, czy podobają Wam się takie posty ;). 4 komentarze

 1. Ciekawe są takie wydarzenia. :) Szkoda, że nie ma ich za wiele...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe wydarzenia, aż szkoda że nie mogłam w nich uczestniczyć :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujące wydarzenie i ciekawe stylizacje. Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie, że opowiedziałaś o tym :)

  OdpowiedzUsuń

Pamiętaj że nie jesteś w 100% anonimowy.
Dziękuję za każdy komentarz i zapraszam ponownie.